English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
MALİYE BAKANI SAYIN NACİ AĞBAL’I AĞIRLADIK

Facebookta Paylaş Tweetle

Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizde düzenlenen “Türkiye Ekonomisi ve Reform Gündemi” başlıklı konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in yanı sıra Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Musatafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, ETSO Başkanı Lütfi Yücelik ve öğrencilerimizin dinleyici olarak katıldığı konferansta Türkiye’nin yakın geçmişteki ekonomik ve siyasi gelişimi ele alındı.

Rektörümüz Prof. Dr. Muammer Yaylalı yaptığı açılış konuşmasında üniversitemizin kuruluş süreci ile mevcut akademik ve idari yapılanması hakkında bilgiler verdi.

ETÜ YENİ TÜRKİYE’NİN İFTİHAR EDECEĞİ BİR ÜNİVERSİTE OLACAK

Erzurum’da bulunmaktan, Erzurum Teknik Üniversitesi çatısı altında öğrencilerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Naci Ağbal ise, ETÜ’nün kuruluş sürecinden bu yana tüm aşamalarında bir vesile ile yer aldığını belirtti. Naci Ağbal şöyle devam etti:

“2010 yılında farklı illerimizde 7 üniversite kurulması kararıyla başlayan ETÜ serüveninin her daim içinde bulundum. Maliye Müsteşarı ve Maliye Bakanı olarak Rektörümüz Yaylalı hocamızın bugüne kadar neyi talep etti ise hep yanında olduk. Bundan sonra da ETÜ’nün yanında olmaya devam edeceğiz. Erzurum Teknik Üniversitesi Yeni Türkiye’nin iftihar edeceği gurur duyacağı bir üniversite olacak. Şu an yükselen binaların içinde kısa zaman içerisinde ülkemize katkıda bulunacak akademik çalışmalar gerçekleşecek.”

YENİ TÜRKİYE’Yİ GENÇLER İNŞA EDECEK

Ülkemizin kamu maliyesinin yakın geçmişteki ilerleyişi, tedbir çalışmaları ve hedefleri hakkında da konuşan Naci Ağbal, 90’lardan başlayarak Türkiye’nin büyüme oranlarını, reel bazda ele aldı. Büyüme oranlarının  dış dünyayla çoğu zaman paralellik gösterse de 2009 global krizinden ülkemizin çok fazla etkilenmemesini güçlü ekonomik yapı ve istikrarlı ekonomik politikalarla açıkladı.

Öğrencilerimize hitaben, “Yeni Türkiye’yi sizler inşa edeceksiniz” diyen Maliye Bakanı Naci Ağbal bunun için çok çalışılması gerektiğini sözlerine ekledi. 2002 yılında %43 olan faiz- milli gelir oranının günümüzde %9 bandına gerilediğini belirten Ağbal, bu oranın önümüzdeki süreçte daha da aşağılara çekileceğini belirtti.

Konferansın ardından Merkezi Kütüphanemizi ve Rektörlük binamızı da gezen Maliye Bakanı Naci Ağbal daha sonra üniversitemizden ayrıldı. 

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM