English E-Posta Öğrenci Bilgi Sistemi EBYS Portal
İlk Kayıt

ÜNİVERSİTEMİZE 2016 ÖSYS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE

KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLER

Kayıt:

-Kazanan öğrenciler 6 Eylül 2016 – 9 Eylül 2016 tarihleri arasında Üniversitemize gelerek kayıtlarını yapabilirler.

-Kayıt için ‘Lise Diplomasının aslı’ ile başvurulması gerekmektedir. Diploma aslı görüldükten sonra öğrenciye geri verilecektir. Bunun dışında herhangi bir belge alınmayacaktır.

Kayıt Adresi :

-Havaalanı Yolu üzeri Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlük Binası-Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Harç Ücretleri:

-Kayıt için gelmeden önce Vakıfbank şubelerinden (gişeden) harç ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

-Harç ücreti T.C. kimlik numarası ile değil öğrenci numarası ile yatırılmaktadır. Vakıfbank şubelerine öğrenci numaranız ile başvuru yaptığınızda ödemeniz gereken tutar bankada söylenecektir. Ayrıca dekont getirmenize  gerek yoktur. Ödediğiniz tutar sistemde görünecektir.

Öğrenci numaraları

Not: Harç ücretleri, öğrenci bilgi sistemine giriş, ders kayıtları ile ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki ilk kayıt hakkı kazanan öğrenciler için yapılan duyurudaki açıklamaları okuyunuz.

 


ÜNİVERSİTEMİZE 2016 ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE

KAYIT HAKKI KAZANAN ÖĞRENCİLER

 

Kayıt:

-Kazanan öğrenciler 12 Ağustos 2016 – 16 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitemize gelmeden www.turkiye.gov.tr adresinden e-kayıt yapabilirler.

-E-kayıt yapan öğrencilerden herhangi bir belge alınmayacaktır.

-E-kayıt işlemini tamamladığınızda, e-kayıt yaptığınıza dair çıktıyı alırsanız, ‘kaydım tamamlandı mı ?’ diye bir endişe duymanıza gerek kalmayacaktır.

-E-kayıt yapmak istemeyen öğrenciler ise 15 Ağustos 2016 – 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında Üniversitemize gelerek kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

-Üniversitemize gelerek kayıt yapan öğrencilerin ‘Lise Diplomasının Aslı’ ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Kayıt esnasında diploma aslı görüldükten sonra öğrenciye geri verilecektir.

Harç Ücretleri:

-E-kayıt yapan İkinci Öğretim öğrencileri öğrenci numaralarıyla Vakıfbank şubelerinden harç ücretlerini 15 Ağustos 2016 – 26 Eylül 2016 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir.

-Üniversitemize gelerek kayıt yapan öğrenciler ise 15 Ağustos 2016 - 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında harç ücretini yatırması gerekmektedir.

-Harç ücreti T.C. kimlik numarası ile değil öğrenci numarası ile yatırılmaktadır. Vakıfbank şubelerine öğrenci numaranız ile başvuru yaptığınızda ödemeniz gereken tutar bankada söylenecektir. Ayrıca dekont getirmenize  gerek yoktur. Ödediğiniz tutar sistemde görünecektir.

-Üniversiteye ilk kayıtta 3843 sayılı kanun gereğince harç ücreti yatırılması zorunludur. Öğrenci e-kayıt yaparak harç ücreti yatırmazsa, daha sonra kaydını sildirmek istediğinde de ilk kayıtta yatırılması gereken harç ücreti alınmadan öğrencinin kaydı da silinmeyecektir.

Harç Ücretleri

Öğrenci Numaraları:

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi:

İnşaat Mühendisliği

Makine Mühendisliği

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme

İktisat

Edebiyat Fakültesi

Tarih

Felsefe

Türk Dili ve Edebiyatı

Fen Fakültesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Öğrenci Bilgi Sistemi:

obs.erzurum.edu.tr

Şifre Oluşturma Adımları

Not: Şifre oluşturabilmek için kaydınızı yapmış olmanız gerekmektedir. E-kayıt yapan öğrencilerin öğrenci bilgi sistemine aktarımları uzun sürdüğü için şifrelerini bir kaç gün sonra oluşturabilirler.

Ders Kayıtları:

-Ders kayıtları 19 Eylül 2016 – 25 Eylül 2016 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemi (obs.erzurum.edu.tr)  üzerinden yapılacaktır.

Ders Kaydı Yardım Kılavuzu

-Öğrenciler ders kayıtlarını kendileri yapacaklardır. 1. Sınıfta seçmeli ders vs. olmadığı için açılan tüm dersler seçilerek kayıt işlemi tamamlanır.

-Ders kaydı yapıldıktan sonra 26 Eylül 2016 – 30 Eylül 2016 tarihleri arasında öğrenciler Üniversitemize gelerek yaptıkları ders kayıtlarını danışmanlarına onaylatacaklardır. Danışmana onaylatılmayan ders kaydı geçersiz sayılacaktır. Bu durumda olan öğrenci derslere devam edemez.

Eğitim-Öğretim (Ders) Başlangıcı: 26 Eylül 2016

Akademik Takvim 

REKTÖRÜN MESAJI

ETÜ, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öne çıkan Erzurum’da kurulan devlet üniversitesidir. Ülkemizde halihazırda 200 üniversite var olup bunlardan DEVAM

ETÜ TANITIM

Lisans ve Yüksek Lisans Değişim Programları Öğrencilerimiz, Avrupa ve Amerika’daki eğitim kurumlarıyla yapılacak Erasmus gibi DEVAM

İŞBİRLİĞİ ve PROTOKOLLER

ETÜ ile İTÜ, YTÜ ve ODTÜ Arasında Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Öğretim Elemanlarının ve Öğrencilerin İşbirliğini Teşvik Etmek, Mevcut İmkanların Ortak DEVAM