Aday Öğrenci Bilgilendirme
saat

Erzurum Teknik Üniversitesi'ni tercih eden öğrenciler ülkemizin mevcut 8 Teknik üniversitesinden birisinde öğrenim görme ayrıcalığını kazanacaklardır.
Özel bir üniversitenin imkânlarını sunan bir "Devlet Üniversitesi"nde öğrenim göreceklerdir.
Eğitim - öğretim gören öğrenciler; sorgulama, irdeleme, anlamlandırma, yorumlama ve sağlıklı sentez yapma yetenekleriyle donatılmaktadırlar.
Eğitim kalitesiyle ve bilimsel araştırmalarıyla tanınan bir dünya üniversitesi olmayı hedeflemektedir.
İdeal bir öğrenci - akademisyen birlikteliğinde eğitim görme ayrıcalığı yaşatmaktadır.
Başarma yolunda atılan her adımda, öğretim elemanları danışmanlıklarıyla öğrencilere destek olmaktadır.
Eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri yönünden aktif, üretken, günceli yakalayan, kendini sürekli yenileyen genç ve dinamik bir akademik kadroya sahiptir.
Eğitimde ileri teknolojiyi, mükemmel altyapıyı ve nitelikli eğitim programını uzman eğitim kadrosuyla öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır.
Eğitim-öğretim faaliyetleri ve mevcut imkânlardan faydalanma bakımından ülkemizin önemli üniversitelerinden İTÜ, ODTÜ, YTÜ ve KTÜ ile işbirliği protokolleri imzalamıştır.
Bu kapsamda diğer üniversitelerden gelen misafir öğretim üyeleri, üniversitemizde ders vermektedir.
Öğrencilerin sportif, kültürel, sosyal ve mesleki gelişimi için periyodik olarak seminerler, konferanslar ve spor müsabakaları düzenlenerek öğrenci katılımı teşvik edilmektedir.
Öğrencilerine takım çalışması ve iletişim kurma becerileri kazandırarak üniversite sonrası kariyerleri için önemli avantajlar sağlar.
“Yarınları Birlikte Şekillendirelim”sloganıyla yola çıkan üniversitemizi tercih ederek ileride adını gururla taşıyacağın farklı bir eğitim deneyimini bizimle paylaş...
444 5 388