Üniversite Kayıt Bilgi Rehberi
saat
ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ TABLOSU

 

 

FAKÜLTELER

 

Katkı Payı (I. Öğretim)

Öğretim Ücreti
(II. Öğretim)

1.Taksit

1.Taksit

Edebiyat Fakültesi

-

513,5

Fen Fakültesi

-

640,5

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

-

577,5

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

-

764,5

 

ÖNEMLİ BİLGİLER

Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken tekrar girdiği sınav sonucuna göre başka bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler, kayıt yaptıracakları yükseköğretim programına ait katkı payı/öğrenim ücretine tabi olur.

Engelli öğrencilerin durumlarını belgelemeleri halinde engel oranına bağlı olarak öğrenim ücreti tutarından engellilik oranı kadar indirim yapılır.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin çocukları ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki malullerin çocukları, İstiklal Madalyası Verilmiş bulunanlardan Şeref aylığı alanların çocukları belgelerini getirmeleri durumunda ödedikleri öğrenci öğrenim ücreti kendilerine iade edilir.

Katkı payı/ikinci öğrenim ücretini süresi içinde ödemeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez. Bu öğrenciler öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

İkinci öğretim programlarında %10 a giren öğrenciler takip eden yarıyılda örgün öğrenim öğrencilerinin ödediği öğrenci katkı payını öderler.

0442 666 25 27