e-Posta EBYS ÖBS Akademik Takvim

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

ETÜ "UniAgents European Summit 2018" e Katıldı

                                                                   

Yüksek Öğretimde faaliyet gösteren çeşitli Ülkerlerden  250 kurum ve kuruluş katıldığı Finlandiya'nın Helsinki şehrinde düzenlenen “UniAgents European Summit 2018”e  Erzurum Teknik Üniversitesi de katıldı.

Üniversiteyi temsilen Dış İlişkiler Koordinatörlüğü birlikte katılan Prof. Dr. Muammer YAYLALI etkinliğin çok verimli geçtiğini, İki gün süren etkinlikte Şehrimizi ve Üniversitemizi tanıtma imkanı bulmanın yanı sıra "Uluslararasılaşma", tanınırlığını daha da artırmak ve yeni eğitim işbirliklerini artırmak  amacıyla ETÜ nün bu etkinlikte yer aldığını belirtti.

Gerçekleşen temaslarda

Rektör Prof. Dr. Muammer YAYLALI ve Arnavutluk'ta bulunan University of Shkodra "Luigj Gurakuqi" Rektörü Prof. Dr. Adem BEKTESHİ her iki üniversitenin  işbirliğini Erasmus+ Değişim Programı anlaşmasıyla başlatmaya karar verdiler.

ETÜ  ve Polonya Lodz  şehrindeki University of Humanities and Economics  Erasmus+ değişim programlarında birlikte hareket etmek üzere Rektör Yaylalı ve Rektör Vekili Ewa Pulaczewska değişim programları için anlaşmaya vardılar.


Diğer Haberler