Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Fen Bilimleri Enstitüsü

Müdürün Mesajı

 

Değerli bilim insanları,

           Fen Bilimleri Enstitüsü, Erzurum Teknik Üniversitesinin ilk kurulumundan bu yana Fen ve Mühendislik Bilimleri alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde yenilikçi bir yaklaşım sergileyen, teknolojik gelişime açık, bilimsel bilgi gelişimine katkı sağlayan uzmanlar ve bilim adamları yetiştirmeyi amaç edinen bir eğitim ve araştırma kurumudur.

           Üniversitemizin “Yarınları Birlikte Şekillendirelim” ilkesine bağlı olan Fen Bilimleri Enstitüsü; Bilim etik ve kuralları çerçevesinde araştırma ve yayın yapabilen, eleştirel düşünceye açık, çevresindeki olayları bilimsel yöntemler ile analiz edebilen, bilim ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ederek araştırmalarını yönlendirebilen, yorumlama kabiliyetine sahip, disiplinler arası etkili köprüler kurabilen, alanlarında öncü kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

           Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde bilim ve topluma ciddi katkılar sağlayan, yenilikçi, üretken, çıktıları nitelikli ve dinamik anabilim dalları yer almaktadır. Fotonik ve Biyomedikal Mühendisliği alanlarında yüksek lisans, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim dallarında ise yüksek lisans ve doktora eğitimi verilen Fen Bilimleri Enstitüsü’nde ileriki yıllarda yeni yüksek lisans ve doktora programları açılarak eğitim verilmesi planlanmaktadır.

           Ülkemizin kalkınmasına ve dünya bilimine katkı yapmayı amaçlayan tüm bilim insanlarını Erzurum Teknik Üniversitesi çatısı altında görmek dileğiyle…

 

 

 

                                                                                                 Prof. Dr. Arzu GÖRMEZ

                                                                                                          Enstitü Müdürü