Tercih Rehberi
عربي | فارسی | EN | Русский
E-Posta ÜBYS Blackboard Akademik Takvim COVID-19

ARAMA SONUÇLARI

☰ Menü

Öğrenim Olanakları

Eğitim-Öğretim de öğrencilerini merkeze koyan bir anlayış içerisinde günümüz ve geleceğin teknolojik alt yapısını en kısa sürede üniversite bünyesine katarak, öğrencilerimizi meslek hayatlarına en iyi şekilde hazırlıyoruz.

                                                                                                                                                                 

BAŞARILI AKADEMİK KADRO

Alanlarında son derece başarılı öğretim üyelerimiz eşliğinde yarınlara emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

TAM DONANIMLI LABORATUVARLAR

 Öğrencilerimiz teoride elde ettikleri bilgileri en yeni teknolojik cihazlarla donıtılmış laboratuvarlarımızda uygulamaktadırlar.

ÖĞRENCİLERİMİZİN ARAŞTIRMA PROJELERİNE TAM DESTEK

Üniversitemiz öğrencilerine özgün çalışmalarına imkanlar tanıyarak bir çok farklı projede yer almalarını ve ulusal-uluslararası başarılar elde etmelerini sağlamaktadır.

 ÜNİVERSİTE EĞİTİMİNE  DİJİTAL DOKUNUŞ

Erzurum Teknik Üniversitesi, baş döndürücü bir hızla gelişen internet tabanlı teknolojileri bünyesindeki Dijital Dönüşüm Ofisi vasıtasıyla eğitim-öğretim süreçlerinin tüm aşamalarına uygulamaktadır.

Pasif öğrenme yöntemleri yerine siz değerli öğrencilerin aktif olarak katılımının dijital eğitim teknolojileri yardımıyla sağlandığı bir eğitim modeli, öğrenci – öğretim elemanı iletişimini ve etkileşimini sağlayan "Blackboard" Öğrenme Yönetim sistemi üzerinden tüm derslerde aktif olarak kullanılmaktadır.

Böylelikle sadece üniversitedeki eğitim hayatınızda değil üniversite sonrası iş hayatınızda da dijital eğitim teknolojilerine aşına, hızla gelişen ve değişen bilgi teknolojilerini kullanarak öğrenme yeteneğini geliştirmiş mezunlar olarak iş hayatınızda çok daha başarılı olacağınıza inanıyoruz.

 

 
  KÜTÜPHANE  

Gerek dış görünüşü gerekse iç mekanları açısından özgün bir tasarıma sahip olan ETÜ Merkez Kütüphanesi binası, 2019-2020 Güz Dönemi’nde hizmete girmiş bulunmaktadır. Okuyucularına ferah ve konforlu mekanlar sunan kütüphane, 12.500 metrekare kapalı alana ve 720 kişi oturma kapasitesine sahiptir. Kütüphanede 18 adet grup çalışma odası, 1 adet sunum odası, akademik personel çalışma salonu, belge tarama odası, bilgisayar odası, 8 adet çoklu grup çalışma salonu, Tez ve Süreli Yayınlar Bölümü, Erzurum Şehir Arşivi (ERŞA) ve ETÜ Yayınevi Koordinatörlüğü mevcuttur.

Kütüphanede 50.000’in üzerinde basılı eser bulunmakta olup ayrıca Kütüphanelerarası Ödünç Sistemi (ILL) ve Belge Sağlama Sistemi (TÜBESS) hizmetleri, otomatik ödünç ve iade istasyonları ve fotokopi merkezi mevcuttur.

 

 MOVIE DAYS at ETU 

 & 

 SPEAKING CLUB 

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Ekim ayından itibaren her çarşamba günü Yaşam Merkezi’nde İngilizce film gösterimi yapıldı. Ayrıca 19 Kasım’dan başlayarak her hafta salı günü Edebiyat Fakültesi İnovasyon Sınıfı’nda öğrencilerimizin İngilizce konuşmalarının gelişmesine yönelik olarak speaking club etkinliği yapılmaya başlandı.